ÖNEMLİ DUYURU
Sayın Meslektaşlarımız,
Çalışmalarınızın gecikmemesi için, aday makalelerinizi başka dergilerde değerlendirmenizi öneririz.
Çünkü; dergimizin bu yıla ait tüm sayılarında önceden kabul edilmiş makaleler,  2'nci Yaşam Boyu Egitim Dünya Kongresi, 8'inci Uluslararası Eğitimde Yeni Yönelimler Kongresi, 6'ıncı Eğitim ve Öğretim Çalışmaları Dünya Kongresi  ve 3'üncü Uluslararası Egitim, Uzaktan Egitim ve Egitim Teknolojileri Kongresi'nde seçilen bildiriler yayınlanacaktır. 

Çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.
ÖNEMLİ UYARI

Mutlaka sol üst taraftaki açıklamaları okuyunuz !!!!! 
Makale gönderme ve yazım kurallarına uymayan hiç bir aday makale değerlendirilmek üzere hakemlere gönderilmez ve aday makale  yazarlarına cevap verilmez !!!!!
Çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

http://www.rootindexing.com

Rootindexing
http://oaji.net


Amaç ve Kapsam

Eğitim ve Öğretim Araştırmaları Dergisi'nin (Journal of Research in Education and  Teaching)  ilk sayısı 2012 yılı Şubat ayında yayınlanmıstır. Her yıl düzenli olarak da; Şubat, Mayıs, Ağustos ve Kasım Aylarıın ilk gününde yayınlanmaktadır. 

Dergi de; eğitimin disiplinlerarası olduğundan hareketle nitel ve nicel yöntemler kullanılarak gerçeklestirilmiş arastırmalara ve kuramsal çalışmalara da yer verilmektedir.

Derginin temel amacı; okul öncesi eğitim, ilköğretim, ortaöğretim, yükseköğretim ve yetiskin egitiminde ögrenmeyi, bir başka deyişle yaşamboyu eğitimi ve öğrenmeyi artırmak, eğitim süreçlerinin ve çıktılarının iyileştirilmesine katkıda bulunmaktır.

Eğitim ve Öğretim Araştırmaları Dergisi'nde makaleler ücretsiz olarak yayınlanmaktadır. Ancak DOI Numarası alınarak daha başka indekslere başvurulabilmesi ve yayın giderlerinin karşılanması için daha sonraki sayılarda yasal çerçevede ücret alınması düşünülmektedir. Belli bir ücret alınarak bu derginin yayın hayatını sürdürmesi yazarlar için de kolaylık sağlayacaktır. Çünkü yayın için ücret alınıp yasal kurallara da uyularak; faturası da verilerek, hakemlere de hakemlik ücreti ödendiğinde, yayın sürecinin daha da hızlı olabileceği düşünülmektedir. Bu konu; editörler, yayın, danışma ve bilim kurulunda görevli meslektaşlarımızla yapılacak toplantıda karara bağlanacaktır. Karar hakkında www.jret.org sitesinde açıklama yapılacaktır.JRET'DE ARA

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam60
Toplam Ziyaret175615
www.iconte.org
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
23° 5°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.65693.6716
Euro4.31894.3362