Amaç ve Kapsam

Eğitim ve Öğretim Araştırmaları Dergisi'nin (Journal of Research in Education and  Teaching)  ilk sayısı 2012 yılı Şubat ayında yayınlanmıstır. Her yıl düzenli olarak da; Şubat, Mayıs, Ağustos ve Kasım Aylarıın ilk gününde yayınlanmaktadır. 

Dergi de; eğitimin disiplinlerarası olduğundan hareketle nitel ve nicel yöntemler kullanılarak gerçeklestirilmiş arastırmalara ve kuramsal çalışmalara da yer verilmektedir.

Derginin temel amacı; okul öncesi eğitim, ilköğretim, ortaöğretim, yükseköğretim ve yetiskin egitiminde ögrenmeyi, bir başka deyişle yaşamboyu eğitimi ve öğrenmeyi artırmak, eğitim süreçlerinin ve çıktılarının iyileştirilmesine katkıda bulunmaktır.

Eğitim ve Öğretim Araştırmaları Dergisi'nde makaleler ücretsiz olarak yayınlanmaktadır. Ancak DOI Numarası alınarak daha başka indekslere başvurulabilmesi ve yayın giderlerinin karşılanması için daha sonraki sayılarda yasal çerçevede ücret alınması düşünülmektedir. Belli bir ücret alınarak bu derginin yayın hayatını sürdürmesi yazarlar için de kolaylık sağlayacaktır. Çünkü yayın için ücret alınıp yasal kurallara da uyularak; faturası da verilerek, hakemlere de hakemlik ücreti ödendiğinde, yayın sürecinin daha da hızlı olabileceği düşünülmektedir. Bu konu; editörler, yayın, danışma ve bilim kurulunda görevli meslektaşlarımızla yapılacak toplantıda karara bağlanacaktır. Karar hakkında www.jret.org sitesinde açıklama yapılacaktır.JRET'DE ARA

 

Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
4° 3°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.27735.2985
Euro6.02466.0488
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam102
Toplam Ziyaret251257