ÖNEMLİ DUYURU
Sayın Meslektaşlarımız,

Makale yazım kurallarına uymayan hiç bir makale değerlendirilmek üzere hakemlere gönderilmez ve cevap verilmez. Mutlaka Türkçe ve İngilizce yazım kurallarına uyulması gerekmektedir.
http://www.rootindexing.com

Rootindexing
http://oaji.net


Takvim
Saat

Amaç ve Kapsam

Eğitim ve Öğretim Araştırmaları Dergisi'nin (Journal of Research in Education and  Teaching)  ilk sayısı 2012 yılı Şubat ayında yayınlanmıstır. Her yıl düzenli olarak da; Şubat, Mayıs, Ağustos ve Kasım Aylarıın ilk gününde yayınlanmaktadır. 

Dergi de; eğitimin disiplinlerarası olduğundan hareketle nitel ve nicel yöntemler kullanılarak gerçeklestirilmiş arastırmalara ve kuramsal çalışmalara da yer verilmektedir.

Derginin temel amacı; okul öncesi eğitim, ilköğretim, ortaöğretim, yükseköğretim ve yetiskin egitiminde ögrenmeyi, bir başka deyişle yaşamboyu eğitimi ve öğrenmeyi artırmak, eğitim süreçlerinin ve çıktılarının iyileştirilmesine katkıda bulunmaktır.

Eğitim ve Öğretim Araştırmaları Dergisi'nde makaleler ücretsiz olarak yayınlanmaktadır. Ancak DOI Numarası alınarak daha başka indekslere başvurulabilmesi ve yayın giderlerinin karşılanması için daha sonraki sayılarda yasal çerçevede ücret alınması düşünülmektedir. Belli bir ücret alınarak bu derginin yayın hayatını sürdürmesi yazarlar için de kolaylık sağlayacaktır. Çünkü yayın için ücret alınıp yasal kurallara da uyularak; faturası da verilerek, hakemlere de hakemlik ücreti ödendiğinde, yayın sürecinin daha da hızlı olabileceği düşünülmektedir. Bu konu; editörler, yayın, danışma ve bilim kurulunda görevli meslektaşlarımızla yapılacak toplantıda karara bağlanacaktır. Karar hakkında www.jret.org sitesinde açıklama yapılacaktır.JRET'DE ARA

 

www.iconte.org
Akademik Teşvik Ödeneği Yönetmeliği
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam41
Toplam Ziyaret123155
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.75893.7740
Euro3.98353.9995
Hava Durumu
Anlık
Yarın
8° 1°