Dergi Hakkında

Eğitim ve Öğretim Araştırmaları Dergisi'nin (Journal of Research in Education and  Teaching) İlk Sayısı 01 Şubat 2012 tarihinde yayınlanmıştır.  Uluslararası nitelikli dergimiz, yılda dört kez  olmak üzere üç ayda bir düzenli olarak yayınlanmaktadır. Eğitim ve Öğretim Araştırmaları Dergisi'nin yayınlandığı bu aylar; Şubat, Mayıs, Ağustos, Kasım'dır. Her sayısı, bu aylara ait ilk günün, ilk saatinde düzenli olarak yayına girmektedir.

Dergide makaleler ücretsiz olarak yayınlanmaktadır. Ancak DOI Nunarası alınabilmesi ve yayın giderlerinin karşılanması için daha sonraki sayılarda ücret alınması düşünülmektedir. Belli bir ücret alınarak bu derginin yayın hayatını sürdürmesi yazarlar için de kolaylık sağlayacaktır. Çünkü yayın için ücret alınıp, hakemlere de hakemlik ücreti ödendiğinde, yayın sürecinin daha da hızlı olabileceği düşünülmektedir.  Bu dergide; Ülkemizdeki değişik kurumlarda görevli en az iki hakemin değerlendirmesi sonucunda, yayın için kabul edilen makaleler yayınlanabilmektedir.

Eğitim ve Öğretim Araştırmaları Dergisi (Journal of Research in Education and Teaching) uluslararası nitelikli hakemli bir dergidir. Ancak, her kurumun ölçütleri farklı olabilir. O nedenle derginin konumu hakkında biz karar vermiyoruz. Karar vericilerin ölçütleriyle dergininin durumunu karşılaştırıp sizler karar veriniz.

Derginin dili Türkçe'dir. Hakemlerin değerlendirmesi sonucunda yayımlanmaya uygun bulunması durumunda İngilizce makaleler de yayınlanabilmektedir.

Aday makaleler yazarları belirtilmeden iki hakeme gönderilmektedir. Makaleler ancak her iki hakemin de olumlu görüş bildirmesi durumunda yayınlanmak üzere sıraya alınmaktadır. Derginin ileriki sayında yayınlanacak olan makaleler yayınlanacağı sırayla  http://jret.org sitesinde  ana sayfa üst menüdeki GELECEK SAYI başlığı altında belirtilmektedir.

Aday makaleler dergiye ait e posta adresine ulaşır ulaşmaz, konuyla ilgili hakemlere gönderilmektedir. Hakem/ler değerlendirmesinin bir ayı geçmesi durumunda yeni hakeme/hakemlere gönderilmektedir ve yazarına/yazarlarına bilgi verilmektedir.

Hakemlerin değerlendirmesi sonucunda " Yayınlanamaz" olarak kabul edilen makaleler yazarlarına e posta ile bildirilir.

JRET'DE ARA

 

www.ijifactor.com
http://oaji.net


http://sindexs.orghttp://www.rootindexing.com

Rootindexing