Dergi Hakkında

Eğitim ve Öğretim Araştırmaları Dergisi'nin (Journal of Research in Education and  Teaching) İlk Sayısı 01 Şubat 2012 tarihinde yayınlanmıştır.  Uluslararası dergimiz, yılda dört kez  olmak üzere üç ayda bir düzenli olarak yayınlanmaktadır. Eğitim ve Öğretim Araştırmaları Dergisi'nin yayınlandığı bu aylar; Şubat, Mayıs, Ağustos, Kasım'dır. Her sayısı, bu aylara ait ilk günün, ilk saatinde düzenli olarak yayına girmektedir.

Bu dergide; Ülkemizdeki değişik kurumlarda görevli en az iki hakemin değerlendirmesi sonucunda, yayın için kabul edilen makaleler yayınlanabilmektedir.

Eğitim ve Öğretim Araştırmaları Dergisi (Journal of Research in Education and Teaching) uluslararası nitelikli hakemli bir dergidir. Ancak, her kurumun ölçütleri farklı olabilir. O nedenle derginin konumu hakkında biz karar vermiyoruz. Karar vericilerin ölçütleriyle dergininin durumunu karşılaştırıp sizler karar veriniz.

Derginin dili Türkçe ve İngilizce'dir. Aday makaleler yazarları belirtilmeden iki hakeme gönderilmektedir. Makaleler ancak her iki hakemin de olumlu görüş bildirmesi durumunda yayınlanmak üzere sıraya alınmaktadır.

Aday makaleler dergiye ait e posta adresine ulaşır ulaşmaz, konuyla ilgili hakemlere gönderilmektedir. Hakem/ler değerlendirmesinin bir ayı geçmesi durumunda yeni hakeme/hakemlere gönderilmektedir ve yazarına/yazarlarına bilgi verilmektedir.

Hakemlerin değerlendirmesi sonucunda " Yayınlanamaz" olarak kabul edilen makaleler yazarlarına e posta ile bildirilir.

JRET'DE ARA

 

www.iconte.org
www.ijifactor.com
http://oaji.net


http://sindexs.orghttp://www.rootindexing.com

Rootindexing