DUYURU

YeniDUYURU

2014 Cilt 3 Sayı 2 (01 Mayıs 2014) ve 2014 Cilt 3 Sayı 3 (01 Ağustos 2014) için Hakem değerlendirmeleri sonuçlanmıştır. Makalelerinizi başka dergilere göndermenizi öneririz.  İlginiz için teşekkür eder, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

 

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam15
Toplam Ziyaret31052
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 18° 7°

Dergi Hakkında

Eğitim ve Öğretim Araştırmaları Dergisi (Journal of Research in Education and  Teaching) yılda dört kez  olmak üzere üç ayda bir yayınlanmaktadır. Bu aylar; Şubat, Mayıs, Ağustos, Kasım'dır. Her sayısı, bu aylara ait ilk günün, ilk saatinde düzenli olarak yayına girmektedir.

Derginin dili Türkçe'dir. Hakemlerin değerlendirmesi sonucunda yayımlanmaya uygun bulunması durumunda İngilizce makaleler de yayınlanabilmektedir.

Aday makaleler yazarları belirtirmeden iki hakeme gönderilmektedir. Makaleler ancak her iki hakemin de olumlu görüş bildirmesi durumunda yayınlanmak üzere sıraya alınmaktadır. Derginin ileriki sayılarında yayınlanacak olan makaleler yayınlanacağı sırayla  http://jret.org sitesinde  gelecek sayılar başlığı altında belirtilmektedir.

Aday makaleler dergiye ait e posta adresine ulaşır ulaşmaz, konuyla ilgili hakemlere gönderilmektedir. Hakem/ler değerlendirmesinin bir ayı geçmesi durumunda yeni hakeme/hakemlere gönderilmektedir ve yazarına/yazarlarına bilgi verilmektedir.

Hakemlerin değerlendirmesi sonucunda " Yayınlanamaz" olarak kabul edilen makaleler yazarlarına iade edilir.JRET'DE ARA

 

Takvim