ÖNEMLİ DUYURU
Sayın Meslektaşlarımız,

Makale yazım kurallarına uymayan hiç bir makale değerlendirilmek üzere hakemlere gönderilmez ve cevap verilmez. Mutlaka Türkçe ve İngilizce yazım kurallarına uyulması gerekmektedir.
Takvim
Saat
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 15° 7°

Dergi Hakkında

Eğitim ve Öğretim Araştırmaları Dergisi (Journal of Research in Education and  Teaching) yılda dört kez  olmak üzere üç ayda bir yayınlanmaktadır. Bu aylar; Şubat, Mayıs, Ağustos, Kasım'dır. Her sayısı, bu aylara ait ilk günün, ilk saatinde düzenli olarak yayına girmektedir.

Dergide makaleler ücretsiz olarak yayınlanmaktadır. Ancak DOI Nunarası alınabilmesi ve yayın giderlerinin karşılanması için daha sonraki sayılarda ücret alınması düşünülmektedir. Belli bir ücret alınarak bu derginin yayın hayatını sürdürmesi yazarlar için de kolaylık sağlayacaktır. Çünkü yayın için ücret alınıp, hakemlere de hakemlik ücreti ödendiğinde, yayın sürecinin daha da hızlı olabileceği düşünülmektedir.  Bu dergide; Ülkemizdeki değişik kurumlarda görevli en az iki hakemin değerlendirmesi sonucunda, yayın için kabul edilen makaleler yayınlanabilmektedir. Bu yönüyle düşünüldüğünde ulusal hakemler tarafından değerlendirme yapıldığından, ulusal hakemli bir dergidir. Ancak her kurum için ölçütler farklıdır. Kurumlar kendi ölçütlerine göre karar verebilmektedir.

Derginin dili Türkçe'dir. Hakemlerin değerlendirmesi sonucunda yayımlanmaya uygun bulunması durumunda İngilizce makaleler de yayınlanabilmektedir. Derginin uluslararası nitelik kazanması için çalışmalar sürmektedir. Öncelikle Türkçe makaleler tercih edilmektedir. Zamanla İngilizce makalelere  de yer verilebilecektir.

Aday makaleler yazarları belirtilmeden iki hakeme gönderilmektedir. Makaleler ancak her iki hakemin de olumlu görüş bildirmesi durumunda yayınlanmak üzere sıraya alınmaktadır. Derginin ileriki sayında yayınlanacak olan makaleler yayınlanacağı sırayla  http://jret.org sitesinde  ana sayfa üst menüdeki GELECEK SAYI başlığı altında belirtilmektedir.

Aday makaleler dergiye ait e posta adresine ulaşır ulaşmaz, konuyla ilgili hakemlere gönderilmektedir. Hakem/ler değerlendirmesinin bir ayı geçmesi durumunda yeni hakeme/hakemlere gönderilmektedir ve yazarına/yazarlarına bilgi verilmektedir.

Hakemlerin değerlendirmesi sonucunda " Yayınlanamaz" olarak kabul edilen makaleler yazarlarına e posta ile bildirilir.JRET'DE ARA

 

WCEIS 2015
i291006892_84354_5.gif
4th World Conference on Educational and Instructional Studies- WCEIS
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam0
Toplam Ziyaret56654
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar2.60892.6193
Euro2.82722.8386