ÖNEMLİ DUYURU
Sayın Meslektaşlarımız,

Makale yazım kurallarına uymayan hiç bir makale değerlendirilmek üzere hakemlere gönderilmez ve cevap verilmez. Mutlaka Türkçe ve İngilizce yazım kurallarına uyulması gerekmektedir.
http://www.rootindexing.com

Rootindexing
http://oaji.net


Takvim
Saat

Dergi Hakkında

Eğitim ve Öğretim Araştırmaları Dergisi (Journal of Research in Education and  Teaching) yılda dört kez  olmak üzere üç ayda bir yayınlanmaktadır. Bu aylar; Şubat, Mayıs, Ağustos, Kasım'dır. Her sayısı, bu aylara ait ilk günün, ilk saatinde düzenli olarak yayına girmektedir.

Dergide makaleler ücretsiz olarak yayınlanmaktadır. Ancak DOI Nunarası alınabilmesi ve yayın giderlerinin karşılanması için daha sonraki sayılarda ücret alınması düşünülmektedir. Belli bir ücret alınarak bu derginin yayın hayatını sürdürmesi yazarlar için de kolaylık sağlayacaktır. Çünkü yayın için ücret alınıp, hakemlere de hakemlik ücreti ödendiğinde, yayın sürecinin daha da hızlı olabileceği düşünülmektedir.  Bu dergide; Ülkemizdeki değişik kurumlarda görevli en az iki hakemin değerlendirmesi sonucunda, yayın için kabul edilen makaleler yayınlanabilmektedir.

Eğitim ve Öğretim Araştırmaları Dergisi (Journal of Research in Education and Teaching) ulusal hakemli bir dergidir. Bu durum 14. 12. 2015 Tarihinde Yürürlüğe giren, Akademik Teşvik Ödeneği Yönetmeliği’nde belirtilmektedir (Madde 3/ e). İlgili maddenin e fıkrasında şöyle belirtilmiştir:

e. Hakemli Dergi: En az beş yıl süreyle düzenli olarak yayımlanmakta olan hakemli dergiyi” . Dergimiz bu yönüyle beş yıl süreyle düzenli olarak yayımlanmaktadır.

Her kurumun ölçütleri farklı olabilir. O nedenle derginin konumu hakkında biz karar vermiyoruz. Karar vericilerin ölçütleriyle dergininin durumunu karşılaştırıp sizler karar veriniz.

Derginin dili Türkçe'dir. Hakemlerin değerlendirmesi sonucunda yayımlanmaya uygun bulunması durumunda İngilizce makaleler de yayınlanabilmektedir. Derginin uluslararası nitelik kazanması için çalışmalar sürmektedir. Öncelikle Türkçe makaleler tercih edilmektedir. Zamanla İngilizce makalelere  de yer verilebilecektir.

Aday makaleler yazarları belirtilmeden iki hakeme gönderilmektedir. Makaleler ancak her iki hakemin de olumlu görüş bildirmesi durumunda yayınlanmak üzere sıraya alınmaktadır. Derginin ileriki sayında yayınlanacak olan makaleler yayınlanacağı sırayla  http://jret.org sitesinde  ana sayfa üst menüdeki GELECEK SAYI başlığı altında belirtilmektedir.

Aday makaleler dergiye ait e posta adresine ulaşır ulaşmaz, konuyla ilgili hakemlere gönderilmektedir. Hakem/ler değerlendirmesinin bir ayı geçmesi durumunda yeni hakeme/hakemlere gönderilmektedir ve yazarına/yazarlarına bilgi verilmektedir.

Hakemlerin değerlendirmesi sonucunda " Yayınlanamaz" olarak kabul edilen makaleler yazarlarına e posta ile bildirilir.JRET'DE ARA

 

www.iconte.org
Akademik Teşvik Ödeneği Yönetmeliği
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam40
Toplam Ziyaret123154
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.75893.7740
Euro3.98353.9995
Hava Durumu
Anlık
Yarın
8° 1°